Programació

dimecres 13/9

19:00h
Classe magistral a càrrec de Mauricio Celedón (Xile). (70’)
Centre Municipal Bernat i Baldoví

20:30h
Inauguració de l’exposició Mulïer, creació escènica de la Cia.Maduixa.
Espai Claros – Els Porxets

22:30h
Cor de Teatre (Catalunya) amb Allegro ––estrena a la Comunitat Valenciana. (75’)
Centre Municipal Bernat i Baldoví

00:00h
Okidok (Bèlgica) amb Slip experience ¬––per primera vegada a la Comunitat Valenciana. (45’) Escenari Plaça de l’Ajuntament

dijous 14/9

10:30h
La Negra (València) amb En els núvols ––Estrena absoluta. (45’). Sessió escolar.
Sala d’Exposicions Els Porxets

De 17:30 a 22:00h
Exposició Mulïer, creació escènica de la Cia.Maduixa.
Espai Claros – Els Porxets

17:30h
La Negra amb En els núvols. (45’)
Sala d’Exposicions Els Porxets

18:30h
La Finestra Nou Circ (València) amb Circ Social. (45’)
Escenari Plaça de l’Ajuntament

19:30h
A Tempo Dansa / Pepa Cases (Vila-real) amb De traca. (25’)
Esplanada Casal Jove

De 19:00h a 22:30h
Instal·lació d’aire Arrima’t a la música.
Plaça Ajuntament

22:30h
Okidok amb Slip experience. (45’)
Escenari Plaça de l’Ajuntament

divendres 15/9

17:30h
La Negra amb En els núvols. (45’).
Sala d’Exposicions Els Porxets

18:00h
La Mecànica (Mallorca) amb Els Ravinovich ––per primera vegada a la Comunitat Valenciana. (40’)
Plaça Ajuntament i final Plaça Sant Pere.

De 18:30 a 22:00h
Exposició Mulïer, creació escènica de la Cia.Maduixa.
Espai Claros – Els Porxets

18:45h
Xa Teatre (Vila-real) amb The Audition. (40’)
Escenari Plaça de l’Ajuntament

De 19:00h a 23:30h
Instal·lació d’aire Arrima’t a la música.
Plaça Ajuntament

19:45h
Brincadeira (Catalunya) amb Vertical ––per primera vegada a la Comunitat Valenciana. (30’)
Itinerant Carrer Sequial

20:00h
Guillem Albà & Clara Peya (Catalunya) amb Pluja ––estrena a la Comunitat Valenciana. (40’)
Casal Jove

De 19:00 a 23:00 h.
Tasta La Plaça. Cata de productes valencians i de La Plaça.
Mercat Central (Entrada pel C/ Mare de Déu)

20:15h
La Mecànica amb Els Ravinovich. (itinerant 30’)
Plaça Ajuntament i rodalies

20:45h
A Tempo Dansa / Pepa Cases amb De traca. (25’)
Plaça Ajuntament

21:15h i 22.30h
Truna (Gandia) amb A la balconada. (30’)
Façana Ateneu del Socorro – Carrer Sequial

23:00h
La Faux Populaire (França) amb Cirque Poussière. (60’)
Poliesportiu Cobert

23:00h
Blick Theatre (França) amb Hullu ––estrena a la Comunitat Valenciana. (60´)
Centre Municipal Bernat i Baldoví

23:00h
Guillem Albà & Clara Peya amb Pluja. (40’)
Casal Jove

00:15h
Cia. Estampades (Catalunya) amb FAR ––estrena a la Comunitat Valenciana. (25´)
Campanar Sant Pere

00:45h
Brincadeira amb Vertical. (40min)
Itinerant Plaça Sant Pere i final en esplanada Casal Jove

dissabte 16/9

18:00h
Visitants (Vila-real) amb Tempus. (20’)
Itinerant Plaça Ajuntament i rodalies

De 18:30 a 22:00h
Exposició Mulïer, creació escènica de la Cia.Maduixa.
Espai Claros – Els Porxets

18:30h
La Tal (Catalunya) amb Carilló. (20’)
Escenari plaça Ajuntament

19:00h
Cia.Quitter (València) amb Tant de bo ––Estrena absoluta. (20’)
Sala d’Exposicions Els Porxets

19:00h
La Mecànica amb Els Ravinovich. (itinerant 30’)
Plaça Ajuntament i Carrer Sequial

19:00h
Blick Theatre amb Hullu. (60´)
Centre Municipal Bernat i Baldoví

19:00h
La Faux Populaire amb Cirque Poussière. (60’)
Poliesportiu Cobert

De 19:00h a 23:30h
Instal·lació d’aire Arrima’t a la música.
Plaça Ajuntament

19:30h
La Tal amb Carilló. (20’)
Escenari plaça Ajuntament

19:30h
Visitants amb Tempus. (20’)
Itinerant Plaça Ajuntament i rodalies

20:00h
La Mecànica amb Els Ravinovich. (itinerant 30’)
Plaça Ajuntament i Carrer Sequial

De 19:00 a 23:00 h.
Tasta La Plaça. Cata de productes valencians i de La Plaça.
Mercat Central (Entrada pel C/ Mare de Déu)

20:00h
Visitants amb Tempus. (20’)
Mercat Central

20:15h
Cia.Quitter amb Tant de bo. (20’)
Sala d’Exposicions Els Porxets

20:30h
Guillem Albà & Clara Peya amb Pluja. (40’)
Casal Jove

21:00h
La Tal amb Carilló. (20’)
Escenari plaça Ajuntament

21:30h
Truna amb A la balconada
Façana Ateneu del Socorro – Carrer Sequial

22:30h
Cia. Estampades amb FAR. (25´)
Campanar Sant Pere

23:15h
Truna amb A la balconada.
Façana Ateneu del Socorro – Carrer Sequial

23:00h
Guillem Albà & Clara Peya amb Pluja. (40’)
Casal Jove

23:00h
Blick Theatre amb Hullu. (60´)
Centre Municipal Bernat i Baldoví

23:00h
La Faux Populaire amb Cirque Poussière. (60’)
Poliesportiu Cobert

00:30h
Teatro del Silencio (França – Xile) amb Doctor Dapertutto ––per primera vegada a la Comunitat Valenciana. (40´) Itinerant, eixida Jaume I.

diumenge 17/9

De 11:30 a 14:00h
Exposició Mulïer, creació escènica de la Cia.Maduixa.
Espai Claros – Els Porxets

11:30h
Zig Zag Danza (Astúries) amb Aupapá ––per primera vegada a la Comunitat Valenciana. (35’)
Casal Jove

De 11.30h a 14:00h
Scura Produccions (Vila-real) amb Ludi Planet. Espai de jocs, malabars i habilitats.
Plaça Ajuntament

12:30h
Zig Zag Danza amb Aupapá. (35’)
Casal Jove

17:30h
Zig Zag Danza amb Aupapá. (35’)
Casal Jove

De 18:30 a 22:00h

Exposició Mulïer, creació escènica de la Cia.Maduixa.
Espai Claros – Els Porxets

18:30h
Cia.Quitter amb Tant de bo. (20’)
Sala d’Exposicions Els Porxets

19:00h
Aracaladanza (Madrid) amb Vuelos ––estrena a la Comunitat Valenciana. (60’)
Centre Municipal Bernat i Baldoví

20:00h
Cia.Quitter amb Tant de bo. (20’)
Sala d’Exposicions Els Porxets

20:30h
La Faux Populaire amb Cirque Poussière. (60’)
Poliesportiu Cobert